Keşfet

hali-yikama-makinesi-hulk-4200
576.000 m2'ye kadar Yıllık Kapasite

Hulk 3000

Makineyi Keşfet
hali-yikama-makinesi-hulk-4200
720.000 m2'ye kadar Yıllık Kapasite

Hulk 4200

Makineyi Keşfet

Sağlam malzemeden üretilmiş Hulk endüstriyel otomatik halı yıkama makineleri güçlü motoru, yüksek kapasitesi ve hareket kontrol sistemi gibi yüksek performans elde edeceğiniz özelliklere sahip olarak geliştirilmiştir.

16 adet disk fırça ile kullanılabilen Hulk halı yıkama makineleri, günlük 2500 m²ye ulaşan yüksek kapasiteye sahiptir.

İş verimliliğinizin en yüksek seviyeye çıkartacak Hulk halı yıkama makineleri, ileri teknoloji özellikler ile optimize edilmiştir.

Size en uygun halı yıkama makinesi hangisi?

Model Fırça Sayısı Günlük Kapasite Hareket Sistemi Max. Halı
Genişliği
Motor Gücü
Mass 8-12 Adet 1000-3000 m2 PLC Kontrol 6000 mm 16.60-30.69 kwh
Hulk 16 Adet 2000-2500 m2 PLC Kontrol 4000 mm 29.92-32.81 kwh
Cool 8 Adet 1250-2000 m2 PLC Kontrol 4000 mm 18.08-23 kwh
Hero F8 8 Adet 1000-1750 m2 Mekanik Kontrol 4200 mm 15.1-17.32 kwh
Worker 5 Adet 600-750 m2 Mekanik Kontrol 4000 mm 12.19-14.02 kwh

Sıkça Sorulan Sorular

Halı yıkama makinesi ile halıları yıkarken nelere dikkat etmeliyim?

Halı yıkama makineleri, genel olarak bütün halı tiplerinin rahatlıkla yıkanabilmelerine olanak tanımakta fakat bazı istisnai durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Halıların etkili ve doğru biçimde yıkanabilmeleri adına, tesise getirilen bütün halılar türlerine göre birbirinden ayrıştırılmalıdır. Çünkü her halıya aynı tip yıkama işlemi uygulamak birtakım zararlara yol açabilmektedir. Örneğin, özel niteliğe sahip el dokuma, yün, bambu, nepal gibi hassas iplik türlerinden üretilmiş halılar bozulmalara, yıpranma ve deformasyonlara daha açık olduğu için bu tür halıların, uygun olmayan fırçalarla yıkanması istenmeyen sonuçları da beraberinde getirebilmektedir. Kullanılacak temizlik kimyasalları halıyı ağartıcı, yakıcı ve zarar verici herhangi bir etkide bulunmamalıdır. Burada da halının cinsi, yadsınamaz bir öneme sahiptir.

Güçlü temizlik kimyasalları, doğal liflere sahip hassas türdeki halılara zarar vererek geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilmektedir. Halılar yıkanırken, yapılması gereken tüm şartlara dikkatle uyulmalı, yıkama öncesi çırpmadan kurutmaya kadar tüm süreç eksiksiz gerçekleştirilmelidir. Örneğin, yıkama sonrasında halıların kurutulması, olası mikrop ve bakterilenmeyi önleyecek, küf ve kötü koku problemlerini ortadan kaldıracaktır. Marka bilinirliği oluşturma ve memnuniyeti yakalama adına, bu unsurlara dikkat edilmelidir.

Halı yıkama işinde kullanılan ekipman ve malzemeler nelerdir?

Halı yıkama işi, bir dizi detayı ve uzun bir süreci kapsamaktadır. Müşteri memnuniyetine ulaşabilmek, nitelikli bir temizlik işlemi ile gerçekleştirilir. Nitelikli bir temizlik işlemi ise yıkama süreçlerinde yer alan her aşamanın eksiksiz gerçekleştirilmesi ile sağlanmaktadır. Bir halı yıkama firmasına getirilen halı, öncelikle üzerinde yer alan katı partiküllerden ayrıştıracak çırpma makinelerine alınmalıdır. Halı çırpma makineleri ile kıl, tüy, toz gibi yabancı maddelerden arındırılan halılar, halı yıkama makinelerine yerleştirilmektedir. Halı yıkama makinesinin ideal motor gücü, kapasite ve fırça sayısına sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Temizlik kimyasalları konusunda halı üzerinde derinlemesine işlemiş lekeleri yok edebilecek güçlü formüllü leke çıkarıcılar, halı şampuanları, parfümler ve diğer yardımcı ürünler eksiksiz olarak bulundurulmalıdır.

Makinede, deterjanlar ile iyice yıkanan halılar, sıkma makinelerine alınmaktadır. Halı sıkma makinelerinde ortalama %90 oranında fazlalık su ve nemi alınan halılar, kurutma alanlarına serilir ve ısıtma gücü yüksek halı kurutma makineleri ile kısa sürede kurutulmalıdır. Kuruyan halılar, son bir toz alma işlemine tabi tutularak halının en iyi şekilde temizlenmesi sağlanmış olur. Bir halı yıkama işletmesinin başarıya ulaşabilmesi için tüm bu ekipmanların eksiksiz şekilde bulundurulması gerekmektedir.

Halı yıkama işi nasıl pazarlanır?

Halı yıkama işinde pazarlama kavramı, göz ardı edilmemesi gereken en önemli konular arasındadır. İşletme açıldıktan sonra ilk yapılacak çalışmalardan birisi şüphesiz marka bilinirliğini oluşturmak olacaktır. Bu doğrultuda geleneksel ve internet temelli pazarlama araçlarından yararlanılmalıdır. Geleneksel pazarlama noktasında broşür, el ilanı, magnet, yerel gazetelere haber çıkılması gibi faaliyetler yer alırken online boyutta web sitesi, sosyal medya hesapları, blog içerikleri vb. söyleyebiliriz. Web sitesi, bir işletmenin internet dünyasındaki kimliği olarak ihmal edilmemesi gereken bir öneme sahiptir. İletişim adresi ve bilgilerin yer aldığı bu site basit, sade ve anlaşılır olmalıdır.

Yerel arama sonuçlarında görünürlüğü arttırmak amacıyla Google My Business üzerinden şirket ve iletişim bilgilerinizi detaylı biçimde girmelisiniz. Burada Google’da yapılan aramalarda etkileşim artarak firmanıza, kolaylıkla ulaşılabilmesinin önü açılmaktadır. Sosyal medya üzerinden halı yıkama süreçlerinize yönelik video ve görsel içerikler üreterek aktifliği korumak marka bilinirliğini doğrudan etkileyerek, sizi bir adım daha öne çıkaracaktır. Sosyal medya hesabınızı güncel tutmak, gelen yorum ile mesajlara kısa süre içerisinde cevap vermek ve doğru geri bildirimler sağlamak, işletmenizi şeffaf ve güvenilir kılacaktır. Ayrıca buradan vereceğiniz sosyal medya reklamları ile pazarlama süreçlerinizi hızlandırabilir, müşterilerinizden gelen memnuniyet mesajlarını da web sitesi ve sosyal medya hesaplarında paylaşarak güven duygusunu pekiştirebilirsiniz.