Keşfet

hali-sikma-makinesi-spin-plus-6200
1.152.000 m2'ye kadar Yıllık Kapasite

Spin Plus

Makineleri Keşfet
hali-sikma-makinesi-spin-3300
432.000 m2'ye kadar Yıllık Kapasite

Spin

Makineleri Keşfet
ekonomik-hali-sikma-makinesi-speed-3300
432.000 m2'ye kadar Yıllık Kapasite

Speed

Makineleri Keşfet

Yıkanan halıların daha hızlı kurutulmasında en büyük yardımcılardan biri olan halı sıkma makineleri, zamandan tasarruf sağlayarak iş verimliliğinin yükselmesine katkıda bulunmaktadır.

Euromak halı sıkma makineleri, yıkama sonrasında halı üzerinde yer alan nemin %90 oranında atılmasına yardımcı olmakta, ıslaklıktan kaynaklı mikrop ve bakteri oluşumunu engelleyerek yüksek hijyen sağlamaktadır.

Euromak geliştirmiş olduğu halı sıkma makinelerinde, hem gereksinime uygun geniş bir ürün skalasını hem de modellerinin tümünde performans odaklı teknolojiler kullanmayı ilke edinmiştir.

Size en uygun sıkma makinesi hangisi?

Model İç Tambur Uzunluğu Sıkma Devri Günlük Kapasite Max. Halı Boyu Motor Gücü
Spin 1600-3300 mm 1000-1200 d/d 1200-1500 m2 6 metre 4-7.5 kwh
Spin Plus 2700-6200 mm 900-1000 d/d 1000-4000 m2 6 metre 5.5-15 kwh
Speed 2700-3300 mm 1200 d/d 1250-1500 m2 4 metre 4-5.5 kwh

Sıkça Sorulan Sorular

Makine yatırımı yapmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Bulunduğunuz bölgenin halı kullanım alışkanlıklarına uygun olarak makine özellikleri belirlenip ona göre seçim yapılmalıdır. Yalnızca fırça sayısı veya makine görseli değil, üreticinin yetkinliği ve sektör tecrübesi de göz önünde bulundurulması gereken önemli bir detaydır. Ayrıca makine yatırımı yapmadan önce ön fizibilite aşaması doğru yapılarak en uygun makine parkuru tercih edilmelidir.

Euromak’ın rakiplerine göre farkı nedir?

Euromak, teknolojiyi her zaman ön planda tutan Ar-Ge anlayışı, üretimde nitelikli ve uzun yıllar kullanıma uygun malzemeleri ile geliştirilmiş satış sonrası hizmetleri bakımından öncü pozisyonunu korumaktadır.

Ödeme, Teslimat ve gümrük süreçleri nasıl işliyor?

Siparişte toplam ücretin yarısı, teslimat öncesi kalan tutarın tamamı tahsil edilmektedir. Teslimat işlemi fabrikamızda ve EXW kuralları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Gümrük işlemleri firmamız tarafından yapılmakla birlikte nakliye masrafları ile ürünün nakil olunan ülkedeki gümrükleme işlemleri sizlerin sorumluluğunda bulunmaktadır.

Halı sıkma makinesi nasıl çalışır?

Halı yıkama işleminin ardından kurutulma evresinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla fazla su ve nemin halıdan atılması durumu sıkma işlemi uygulanarak mümkün olmaktadır. Halı sıkma makinesinin çalışma prensibi temelde makineye yerleştirilen halının, tamburun dönüş gücünden faydalanması ile fazla suyunun atılması üzerine dayanmaktadır.

İç tamburun dönüş yönüne göre sarılan halı, yavaş kalkış sistemi ile harekete başladığı için halı tamburun dışına yapışmakta ve merkezkaç kuvveti ile birlikte ivme kazanmaktadır. İyi bir sıkma işlemi için kapak bağlantılarının balanslı olmasına ve santrifüjdeki titreşimi düşürmek amacıyla ön mil iç tambur ve arka mil simetrik olarak monte edildiğine dikkat edilmelidir.

Halı sıkma makineleri ne kadar su çıkarır?

Halıların kolay bir şekilde kurutulmasında yadsınamaz bir öneme sahip olan halı sıkma işlemi, yıkama sonrası halıda kalan su ve nemin büyük oranda atılmasında yardımcıdır. Bu noktada halı sıkma makinesinin iç tambur uzunluğu ve sıkma devri, su atım oranını etkileyen en temel unsurlardır.

Euromak tarafından geliştirilmiş, yüksek performansı odağına koyan halı sıkma makinesi modelleri, halı içerisinde kalan suyun %95 oranını atacak şekilde optimize edilmiştir. Makine üzerinde yer alan ulaşılabilir kontrol paneli ergonomik bir kullanıma imkan tanırken, dönüş anında vibrasyonu önleyen süspansiyon sistemi ile makinenin nemden arındırma kapasitesinin uzun yıllar boyunca ilk günkü performansta çalışması hedeflenmiştir.

Halı sıkma makinesi fiyatları ne kadar?

Halı sıkma makinelerinde fiyat kavramı, makinenin malzeme yapısı, dönüş hızı, kapasitesi gibi sebeplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bir halı sıkma makinesi seçiminde bulunurken, özelliklerini göz önüne alarak fiyat bağlamında değerlendirme yapmak daha sağlıklı sonuçlar ortaya koyacaktır.

Sektöre yeni başlangıç yapanlardan olmanız, makineye ihtiyaç duyma sebepleriniz, günlük tahmini iş hacminiz tarzı unsurlar, alacağınız halı sıkma makinesinin de fiyatını etkileyecek faktörlerdendir.

Euromak geliştirmiş olduğu Spin, Spin Plus ve Speed halı sıkma makinesi modelleri ile birlikte bütçenize göre en iyi performansı alacağınız makineleri size sunmaktadır.