Tüm makine ve ekipmanlarımız, su, şampuan ve elektrik gibi birçok riskle karşı karşıya olduğu için 1 yıl garanti kapsamındadır.

Kullanılan kimyasal maddelerin korozyona sebebiyet vermesi sebebiyle, birçok parça normal şartlarda çalışması gereken zamandan daha kısa sürelerde deformasyona uğrayıp, kullanılamaz hale gelmektedir. Böyle durumlarda parçaların değiştirilmesi veya bakımlarının zamanında ve tam olarak yapılması gerekmektedir.

Elektrik, dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Yüksek voltaj, düşük voltaj veya voltaj dalgalanması gibi durumlarda makinelerin garantisi olmamaktadır.

Yetkin olmayan personellerin makinelerimizi kullanması tavsiye edilmemektedir ve bu nedenle garanti kapsamı dışında kalınabilir.

Bu hususlara dikkat edildiği zaman makinelerimiz uzun yıllar verimli ve kullanışlı olarak çalışmaya devam edecektir.

 Tüm makinelerimiz, parçalarımız ve sarf malzemelerimiz,  mühendislerimiz tarafından çizilip, CNC Makineleri' nden geçirilerek üretilmektedir.

Üretmiş olduğumuz her parçanın stoğunu tutarak, müşterilerimizin makinelerini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmesi için yedek parça bulundurma desteği vermekteyiz.

Makinalarımızın tamamının çizim ve tasarım aşamaları kayıt altına alınmaktadır.

Uzun zaman içerisinde oluşabilecek hasar, problem ve arıza gibi durumlarda, birebir hizmet sağlama ve parça desteği verme noktasında hizmet sağlayan en hassas firmalar arasındayız.

Garanti kapsamında oluşabilecek arızalarda ve servis hizmeti gerektiren durumlarda, satış sonrası ilk yıl için, göndereceğimiz servis ekibimizin sadece yol, yemek ve konaklama masraflarını müşterilerimizin karşılamasını talep etmekteyiz. Bu bağlamda ilk yıl için tarafımızca servis ücreti talep edilmemektedir.

Bu durum, makinede farklı yapılabilecek bir şey varsa veya değerlendirilmesi gereken başka unsurlar varsa, müşterilerimiz için  bir avantaj oluşturmaktadır.

Böylece, gönderdiğimiz ekibimize makinelerinizin son kontrollerini ve bakımlarını yaptırabilme olasılığını da sağlamış bulunmaktayız.

Garanti süresi bitiminde veya garanti kapsamı dışında kalan durumlarda meydana gelen arızalar nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar (= konaklama, yol, yemek, malzeme, işçilik vb.) müşterilerimize aittir.

Müşterilerimizin, ürünlerimizi kullanım hatası mevcutsa, elektrik arızası veya  afet  gibi  bir durum varsa veya bizden kaynaklanmayan bunlara benzer durumlar nedeniyle hasarlar oluştuysa, tüm masrafları  müşterilerimizin karşılamasını talep etmekteyiz.

 Arızaların büyümemesi için servis taleplerinin servis sorumlusuna en kısa sürede bildirilmesi gerekmektedir.

Herhangi bir sebeple servis durumu oluştuğu zaman izlenecek yol aşağıdaki gibidir:

1)    Teknik servis ekibimizi arayarak arızanın ortaya çıktığı tarih ve oluş şekli ile ilgili bilgilerin tarafımıza iletilip bir servis kayıtı açtırılması gerekmektedir. Bununla birlikte web sitemiz üzerinden ürün servis formu kısmına girilerek üründe oluşmuş olan arıza, problem, kırılma  gibi durumlarla ilgili görsel ve yazılı paylaşımlar yapılarak arıza kayıt formu oluşturulup servis talep edilmelidir.

2)    Ayrıca, satış ve pazarlama ekibimize de ulaşarak, arızanın tarihi, oluş sebepleri ve arıza hakkındaki bilgilendirmeyi yaptıktan sonra, zaman ve servis süresi hakkındaki detaylı bilgiyi edinip, servis açtırma zorunluluğu bulunmaktadır.

3)    Oluşan arızalarda servis birimimize ne kadar hızlı bilgi verilirse, arızanın giderilmesi  ve yedek parça temini noktasında bizim de hızlı hareket edebilmemiz sağlanacaktır.

 Servis talebini takiben, şehir içi 2 gün(48 Saat), şehir dışı 7 gün(168 Saat)içerisinde müdahale edilecektir.

Yurt dışından gelen servis talepleri için, vize ve diğer işlemler uygun olduğu takdirde maksimum 15 gün(365 Saat) içerisinde müdahale yapılacaktır.

Değerli müşterilerimiz, servis için müdahale edeceğimiz süreler olan Gün ve Saatler, yedek parçaların temini, üretimi ve sarf malzemelerinin tedariği sonrasında ulaşım ve harekete geçme gibi faktörlerin hepsi hesaplanarak ve sizleri mağdur etmeyecek şekilde oluşturulmuştur.

Yine de mümkün olan en kısa sürede ve en hızlı şekilde müşterilerimize destek vererek yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Ayrıca telefon, whatsapp ve email yolu ile yapılan bilgilendirme ve yönlendirmelerimiz ile müşterilerimiz tarafından düzeltilebilecek bir durum varsa bunu tespit edip, garantiyi bozmadan ve müşterimizin yanında yer alarak da hızlı bir hizmet vermekteyiz.

 Garanti sürenizin sona erip ermediği konusunda, lütfen makinanızın garanti süresini kontrol ediniz.

Garantinizin başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat ederek, ürün garantisi ile ilgili tüm konularda firmamıza dönüş yapabilirsiniz.

 Kullanma talimatlarının dışında, uygun olmayan şartlarda ve uygun olmayan şekillerdeki hatalı makina kullanımından kaynaklanan arızalarda, ürün garantisi geçersiz olmaktadır.

Makinada halıyı katlayarak yıkamaya çalışmak,

Gereğinden fazla baskı uygulamak,

Uygun olmayan hızda kullanmak,

Fırça ve bant devirlerinde halı yıkamaya çalışmak, hatalı kullanımlara örnek olarak verilebilir ve farklı bir çok kullanım hatası da olabilir.

Talimatlara riayet ederek, makineyi kullanmak elbette ki yanlış kullanımların önüne geçecek ve garanti kapsamı dışında kalınmasına engel teşkil edecektir.

 Makinada ses veya olumsuz bir çalışma şeklinde meydana gelen veya gelebilecek olan sorunları dikkate almayarak, servis istemek veya üretici firmayı bilgilendirmek yerine makinayı çalıştırmaya devam edersek, makinada oluşabilecek birçok probleme de zemin hazırlanmış olunmaktadır.

Her türlü problemde, ses değişiminde veya makinada beliren anormal durumlarda, üretici firma ile iletişime geçerek bu durumun zamanında düzeltilmesi sağlanmalıdır.

 Makinalarımızın teslimi ve kurulumu aşamasında, kullanım hatalarının önüne geçmek adına gerekli eğitimler firmamız tarafından verilmektedir.

Verilecek eğitimi ciddiye almayan ve kendi bilgileriyle makine kullanmaya çalışan müşterilerimizin, yaptıkları hatalı kullanımları sebebiyle bir çok arızalar oluşmaktadır.

Bu konu çok hassas olup, gelen ekibimizden tam ve donanımlı olarak bilgilerin alınması ve buna istinaden makinenin kullanılması gerekmektedir.

Eğitim ve gerekli bilgileri almadan makine kullanımı  yapılırsa, makinemiz  garanti kapsamı dışına çıkabilir.

 Makinaların bakımının zamanında ve tam olarak yerine getirilmemesi, makinalarımız ile birlikte verilen bakım talimatlarının dikkate alınmaması, yağlama işlemlerinin zamanında yapılmaması, makinanın konveyör ve bant temizliklerinin ve genel temizliğin aksatılması, baskı ayarlarının  yapılmaması gibi birçok noktada, bakım talimatlarıyla ilgili verilmiş olan prosedürlere uyulmamasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.

 Makinanın günlük kullanım kapasitesinin aşılmaması gerekmektedir. Günlük kullanım süresi aşıldığında birçok noktada gereğinden fazla zorlanma, gerilme ve aşınma olacağı için makinanın arıza vermesine sebebiyet verilecektir.

Günlük kullanım kapasitesi aşıldığı zaman, makinanın ertesi gün dinlendirilmesi gerekmektedir.

Özellikle elektronik aksamlar, rulmanlar gibi bölümlerde arıza oluşmaması için belli bir saat sonra, bir süre beklenilmesi ve daha sonra tekrar çalıştırılması uygun olacaktır.

Belirtilen kapasitenin üzerine çıkılır ve makine gereğinden fazla çalıştırılarak yıpratılırsa ortaya çıkan arızalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

 Eğitim görmüş ve yetkilendirilmiş operatörlerin haricindeki makina kullanımları neticesinde, kullanım hatalarına bağlı ve istenmeyen arızalar oluşmaktadır.

Yetişmiş ve eğitim görmüş personellerin istihdam edilememesi neticesinde birçok firma maalesef eğitimsiz personelleri makinanın başına geçirerek ve kullanım eğitimi aldırmadan veya buna gerek duymadan makina kullandırmaktadır. Sonuç olarak makina daha hızlı aşınmakta  ve arızalar meydana gelmektedir.

Böyle durumlara sebebiyet vermemek için LÜTFEN!.. firmamızdan eğitim ve bilgi desteği talep ediniz.

Gerekli durumlarda firmamız teknisyen göndererek sizin personellerinizden uygun olan bir kullanıcıya eğitim verip bilgi aktarımını gerçekleştirecektir.

Eğitim almamış veya tarafımızca bilgilendirilmemiş bir çalışanınızın hatalı makine kullanımından kaynaklanan arızalar, makinayı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.

 Genel olarak makinalarımızı fabrika teslimi olarak müşterilerimize satmaktayız. Bu nedenle taşımadan kaynaklanan gevşeme, kırılma, burkulma ve kaza gibi durumlarda oluşabilecek her türlü hasar garanti kapsamı dışındadır.

Bu tarz olayların olmaması için, alıcı firmanın kesinlikle Nakliyat Sigortası yaptırması ve makinalar ile ilgili kendini güvence altına alması gerekmektedir.

 

Makinenin kurulumunun yapıldığı yerdeki elektrik şebekesine ait voltaj değerlerinin uygun olmaması, voltaj dalgalanmaları, dengesizlikleri, yükselmeleri ve düşmeleri, topraklamanın yetersiz olması veya hiç olmaması gibi usurlar, bir çok elektronik parçanın yanma veya patlama le bozulmasına ve dolayısıyla da makinanın arızalanmasına yol açacaktır.

 

Bu ve benzeri durumlara sebebiyet vermemek için makine sahibi işletmenin voltaj dengeleyicisi ve elektrik şebekesi ile ilgili diğer önlemleri almış olması gerekmektedir. Voltaj veya şebekeden kaynaklanan arızalarda, Halı Yıkama Makinası, Sıkma Makinası, Çırpma Makinası, Süpürge, Manuel Makine gibi tüm makinalarımız garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

 

Elektrik çarpmasından meydana gelebilecek ölümcül kazaların ve makine elektronik parçalarında oluşabilecek arızaların önüne geçmek adına, tüm makinalarımıza ait topraklama işlemlerinin eksiksiz yapılması, uygun topraklama kablosu ve kazıkları ile topraklamanın kusursuz olması gerekmektedir.

 

Talimatlara uyulmaması nedeniyle meydana gelebilecek her türlü kaza ve arızalardan firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

 

 

Özellikle basınçlı hava kullanılması gereken makine aksamlarında yer alan unsurların sağlıklı ve sorunsuz çalışabilmesi için kompresör basıncının yeterli olması gerekmektedir. Aksi halde, özellikle pnömatik kapaklı Sıkma Makinaları’ nda kapak açılması ve kapak gevşemesi gibi durumlar oluşacağı için Tambur, Yatak, Kapak gibi bir çok noktada arızalar ve kırılmalar meydana gelecek ve makine garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

 

Otomatik makinalarda hava ile çalışan bir aksam var ise hava basıncının düşmesi, şartlandırıcının düzgün çalışmaması ve benzeri sebepler ile oluşabilecek arızalar garanti kapsamına girmemektedir.

 

 

Kompresör ve Hava Tankları’ nın bakımlarının zamanında ve eksiksiz yapılması ve garanti ile ilgili sorun yaşamamak için uygun olmayan kompresörlerin kullanılmaması gerekmektedir.

 Tarafımızca yapılan kurulum işleminin ardından, bize bilgi verilmeden makinanızın bulunduğu yerden başka bir yere tarafınızca taşınması veya makine aksamları üzerinde tarafınızca değişikliklere gidilmesi ve bazı parçaların sökülerek eksiltilmesi veya eklemeler yapılması ve tarafınızca bakım yapılırken arıza oluşturulması gibi durumlarda makinanız garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.

 

Makinalarda bir çok noktada ince ayarlar dediğimiz özel bilgi ve tecrübe gerektiren ve üretici firma tarafından azami dikkat edilen unsurlar tarafınızca yapılan makina yer değiştirmeleri veya bakımları sırasında ihlal edileceği için ilk etapta makineniz sorunsuz çalışıyor gibi gözükse de zaman içerisinde kesinlikle arıza verecektir.

 

Aksak durumlarla karşılaşmamak ve garanti dışında kalmamak için duyarlı davranıp, firmamız ile iletişime geçerek, taşıma, yer değiştirme ve gerekli bakımlarınız için servis hizmeti alabilirsiniz.

 

 Otomatik Halı Yıkama Makinaları’ nın uygun olmayan ortamlarda ve şartlarda kullanıldığı tarafımızca gözlemlenmektedir. Bu makinalar 3 eksenli hareketler ile çalıştığı için makinanın kurulumunun yapıldığı zeminin kesinlikle düz terazide ve hareket etmeyen sağlam bir yapıda olması gerekmektedir.

 

Zemin düz olmaz ayrıca hareketli bir zemin olursa, makina, ilk zamanlarda kusursuz çalışıyor gibi gözükse de zamanla zemine adapte olmaya çalışmasından dolayı arızalar meydana gelecektir. Böyle durumlarda makine garanti kapsamı dışında kalacaktır.

 

Halı yıkama, Çırpma, Sıkma gibi tüm makinalarımız yüksek devirli ve hareketli makinalar olduğu için zeminin simetrik ve kesinlikle düz  ve terazide olması gerekmektedir

 

 Eğitim görmüş ve yetkilendirilmiş operatörlerin haricindeki makina kullanımları neticesinde, kullanım hatalarına bağlı ve istenmeyen arızalar oluşmaktadır.

 Yetişmiş ve eğitim görmüş personellerin istihdam edilememesi neticesinde birçok firma maalesef eğitimsiz personelleri makinanın başına geçirerek ve kullanım eğitimi aldırmadan veya buna gerek duymadan makina kullandırmaktadır. Sonuç olarak makina daha hızlı aşınmakta  ve arızalar meydana gelmektedir.

 Böyle durumlara sebebiyet vermemek için LÜTFEN!.. firmamızdan eğitim ve bilgi desteği talep ediniz.

 Gerekli durumlarda firmamız teknisyen göndererek sizin personellerinizden uygun olan bir kullanıcıya eğitim verip bilgi aktarımını gerçekleştirecektir.

 Eğitim almamış veya tarafımızca bilgilendirilmemiş bir çalışanınızın hatalı makine kullanımından kaynaklanan arızalar, makinayı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.

 

Makinaların müşteriye sevkiyatının ardından firmamız tarafından gönderilen servis hizmetimiz gelmeden, makinayı alan firmanın aceleci davranıp makineyi çalıştırması sonucu oluşan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

 Makinaların kurulacağı yerin servisimiz tarafından görülüp gerekli şartların değerlendirilip varsa eksikliklerin giderilmesi sağlanarak makina kurulumunun yapılması gerekmektedir.

Makina üzerine konulacak olan avadanlıkların makinaya uygun olmaması, hava, yağlama ve diğer sistemlerle ilgili makinaya takılan parçaların uygun olmaması durumlarında meydana gelebilecek, kırılmalar, kopmalar ve diğer arızalarda makina garanti dışında kalacaktır ve tarafımızca verilen servis hizmeti ücretlendirilecektir. 

Sel, Yangın, Deprem, Bina Göçmesi ve Araç  Çarpması gibi dış etkenler sebebiyle makinalarımızda oluşabilecek hasarlarda firmamız sorumlu olmadığı için makinalarımız garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Üretici firma olarak, makinalarınızı böyle durumlara karşı sigorta ettirmenizi tavsiye etmekteyiz.

 

Doğal afet neticesinde meydana gelebilecek arızaların giderilmesi hususunda, firmamız ile makinayı satın alan firma arasında protokol  yapılarak uygun şartlarda destek sağlanabilmektedir.

Elektrik motorları ve elektronik parçalarda meydana gelen arızalarda adı geçen malzemeler makina üretiminde kullanılan sarf malzemeleri olduğu için firmamız tarafından garantiye dahil edilememektedir.

 Bu tarz parçalarda arıza oluşması durumunda ilgili parça firmamıza gönderilirse, tarafımızca üretici firmaya sevk edilerek gerekli incelemenin yapılması talep edilecektir. İncelemenin ardından garanti kapsamına giriyorsa birebir ürün alarak ürünün değişmesi, aracılığımızla sağlanacaktır.

 Hasarın direkt firmamıza yansıtılması uygun olmadığı gibi, yapılacak protokoller ile bu durumun garanti kapsamı içine alınıp alınmayacağı netleştirilecektir. 

Makinanın kurulumu yapılırken servis ekibimiz tarafından tüm makine aksamlarının yağlanacak ve temizlenecek bölümleri makine sahibine ve kullanıcılarına gösterilmekte ve periyodik olarak yıkama, yağlama ve bakımlarının atlanmadan yapılmasının gereği önemle tavsiye edilmektedir.

 Fakat çoğu firma bu konuya gereken hassasiyeti göstermeyerek talimatları harfiyen uygulamadığı için yağlama eksikliğinden kaynaklanan rulman ve zincir arızaları ve kopmaları ile karşılaşılmaktadır.

Makina temizliklerinin ve bakımlarının zamanında yapılmaması sebebiyle de bir çok arıza oluşmakta ve büyüyerek daha önemli arızalara neden olmaktadır.

 Bu hususlarda makina kullanıcıları sürekli uyarılmaktadır.

 Yağsızlık ve bakımsızlıktan kaynaklanan arızaların tespit edilmesi durumunda makina garanti kapsamı dışında kalacaktır. 

Makinenin kurulumunun yapıldığı yerdeki elektrik şebekesine ait voltaj değerlerinin uygun olmaması, voltaj dalgalanmaları, dengesizlikleri, yükselmeleri ve düşmeleri, topraklamanın yetersiz olması veya hiç olmaması gibi usurlar, bir çok elektronik parçanın yanma veya patlama le bozulmasına ve dolayısıyla da makinanın arızalanmasına yol açacaktır.

 Bu ve benzeri durumlara sebebiyet vermemek için makine sahibi işletmenin voltaj dengeleyicisi ve elektrik şebekesi ile ilgili diğer önlemleri almış olması gerekmektedir. Voltaj veya şebekeden kaynaklanan arızalarda, Halı Yıkama Makinası, Sıkma Makinası, Çırpma Makinası, Süpürge, Manuel Makine gibi tüm makinalarımız garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

 Elektrik çarpmasından meydana gelebilecek ölümcül kazaların ve makine elektronik parçalarında oluşabilecek arızaların önüne geçmek adına, tüm makinalarımıza ait topraklama işlemlerinin eksiksiz yapılması, uygun topraklama kablosu ve kazıkları ile topraklamanın kusursuz olması gerekmektedir.

 Talimatlara uyulmaması nedeniyle meydana gelebilecek her türlü kaza ve arızalardan firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

Eğitim görmüş ve yetkilendirilmiş operatörlerin haricindeki makina kullanımları neticesinde, kullanım hatalarına bağlı ve istenmeyen arızalar oluşmaktadır.

Yetişmiş ve eğitim görmüş personellerin istihdam edilememesi neticesinde birçok firma maalesef eğitimsiz personelleri makinanın başına geçirerek ve kullanım eğitimi aldırmadan veya buna gerek duymadan makina kullandırmaktadır. Sonuç olarak makina daha hızlı aşınmakta  ve arızalar meydana gelmektedir.

Böyle durumlara sebebiyet vermemek için LÜTFEN!.. firmamızdan eğitim ve bilgi desteği talep ediniz.

Gerekli durumlarda firmamız teknisyen göndererek sizin personellerinizden uygun olan bir kullanıcıya eğitim verip bilgi aktarımını gerçekleştirecektir.

Eğitim almamış veya tarafımızca bilgilendirilmemiş bir çalışanınızın hatalı makine kullanımından kaynaklanan arızalar, makinayı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.

Makine gövdesine delik delinmesi ve kaynak yapılması sonucunda oluşan arızalar garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.

 

Makinalarımız krom ve galvaniz daldırma paslanmaz olarak imal edilmektedir, özellikle galvaniz daldırma makinalarımıza sonradan yapılacak  her işlem makinamızın paslanmaz özelliğini ortadan kaldırmaktadır.

 

Bu nedenle makine üzerine herhangi bir delik delinmesi, parça kesilmesi, kaynak yapılması veya üretici firma bilgisi dışında benzeri bir işlem yapılması sonucunda oluşabilecek paslanma, kırılma veya daha sonra meydana gelebilecek arızalarla ilgili makinamız garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Zamanında ve yeterli temizlik yapılmaması, makinada arızalara neden olabilir.

Makinamızın yaptığı halı temizleme işlemi sırasında, halılardan çıkan kıl tüy, hav, pislik ve benzeri yabancı maddelerin, bant aralarına ve çalışan mekanizmaların içlerine yerleşmesi ve temizlenmemesi neticesinde makinanın çalışan aksamları zarar görmektedir.

Bu konuda, firmamız kullanıcıyı uyarmakta ve özellikle makina temizliği konusunda gerekli işlemlerin zamanında ve tam olarak yapılmasını  tavsiye etmektedir.

Bant toplarında ve konveyör bantlarda ilerleyen zamanda oluşacak arızalar genellikle temizliğin tam yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Bu tarz veya benzeri bir durumun tespitinde oluşabilecek arıza garanti kapsamı dışında kalacaktır.

1-      Herhangi bir ses değişikliğinde lütfen bir elektrik teknisyenine kontrol ettiriniz.
2-      Mekanik bir ses gelirse lütfen rulmanları ve redüktör dişlilerini kontrol ettiriniz.
3-      Titreme ve mekanik ses gelirse bağlantı ekipmanlarını kontrol ettiriniz.

1-      Fırça kılları herhangi bir yöne yatıyorsa lütfen fırçaları değiştiriniz. Aksi takdirde yıkama performansı düşer.
2-      Ayda bir defa fırçaları söküp kılların içlerini temizleyiniz.
3-      Fırçaların makineye ilk takımında lütfen ön alıştırma yapınız.

1-      Zincir ve dişlileri iki haftada bir defa gres yağı ile yağlayınız. Yağsız bırakmayınız.
2-      Zincir ekipmanları çalışmadan dolayı deformasyona uğradığı için zamanla uzama yapar. Gerdirme yerlerinden gerdiriniz.
3-      Yukarı aşağı kare diş somunlarını yağlayınız.

1-      Çalışma esnasında mekanik bir ses gelirse teknisyene kontrol ettiriniz.
2-      Çok ses gelen veya sıkışan rulmanları mutlaka değiştiriniz.
3-      Yataklı rulmanları iki haftada bir mutlaka yağlayınız.

1-      Konveyör bandı iş bitiminde bol ve duru su ile yıkayınız.
2-      Deterjan ve kimyasal kalıntılarına dikkat ediniz, bant üzerinde bırakmayınız.

1-      Su ve deterjan nüzullerini ayda bir defa temizleyiniz.
2-      Su ve deterjan motor basınçlarını kontrol ediniz.

1-      Elektrik ve elektronik bağlantı ekipmanlarına su ve sıvı maddelerin gelmemesine dikkat ediniz.
2-      Kablo ve tesisatı yerinden çıkartmayınız.
3-      Elektronik kontrol panosunu lütfen yerden 40cm yukarıya kaldırınız.
4-      Hareket sensorlarının önüne yabancı cisimler gelmemesine dikkat ediniz.
5-      Fırça aşağı – yukarı switchlerini yerinden kesinlikle oynatmayınız.

TOP