SOĞUK SICAK BASINÇLI SU MAKİNELERİ

/ / Genel

Farklı alanlarda kullanılan soğuk sıcak basınçlı su makineleri, teknolojik imkânlar ile üretilmektedir. Başlıca kullanıma alanları ise, oto yıkama servisleri, halı yıkama atölyeleri, akaryakıt istasyonları ve mermer fabrikalarıdır. Söz konusu bu makineler şebeke suyunun hacmini ve basıncını ayarlama özelliğine sahiptir. Ayrıca kir temizleme ve yıkama sektöründe kullanılmasının başlıca sebebi de budur. Otomatik kontrol paneli sayesinde makinenin kullanımı oldukça pratik olmakla birlikte ihtiyaç duyulan tüm işlemler sıcak soğuk basınçlı su makinelerinde tek bir yerde bulunmaktadır. Yine görsel anlamda da şık bir tasarıma sahiptir. Pratik yıkama kabiliyeti sayesinde kirli yüzeylerde oldukça başarılıdır. Su debisi ve su basıncı istenilen değerlerde ayarlanabilmektedir.
Dayanıklı ve benzersiz bir tasarıma sahip olan soğuk sıcak basınçlı su makineleri, dışardan gelebilecek darbelere ve olumsuz etkenlere karşıda oldukça korunaklıdır. Yani bu makineler uzun süre kullanılabilmekte ve bireylerin işini bir hayli kolaylaştırmaktadır. Ayrıca soğuk sıcak basınçlı su makineleri kalın ve özel şaşı borusuna sahiptir. Bu borular elektrostatik boyalar ile renklendirilerek yanması, çizilmesi veya paslanmaz engellenmektedir. Kullanıcıya güven vererek de, temizleme işlemlerinin süresini kısaltmaktadır. Sahip olduğu özel tasarımı ve sağlam şasesi sayesinde makinenin çalışması durumundan motorun devri ve basınç pompasının çalışması durumundan kaynaklanan titreşim sesleri minimum bir seviyededir.
Kolay kolay arıza vermeyen soğuk sıcak basınçlı su makineleri, otomatik olarak su sıcaklığını da ayarlayabilmektedir. Özellikleri konusunda ön plana çıkan otomatik termik sigorta sistemi, soğuk sıcak basınçlı su makinesin de sigorta arızasının yaşandığı durumlarda elektrik panosuna herhangi bir müdahale getirmeden makine kendini otomatik olarak devre dışı bırakmakta ve bir süre sonra yine otomatik olarak kendini çalışma şekline gör hazırlamaktadır.
Bu makineler 200 bara kadar suyun basıncını ayarlayabilmektedir. Tabi bu veri, makinenin modeline göre farklılık gösterebilir. Ortalama bar ayarı ise 30 ile 200 arasında değişkenlik göstermektedir. Buhar sıcaklığı ve motor gücü bakımından da oldukça güçlü olan soğuk sıcak basınçlı su makineleri, 5 Litrelik temizleyici madde depolama kapasitesine sahiptir. Üretiminde genel olarak 3 silindirli seramik pistonlu pompalar kullanılmaktadır.