ÖZEL ŞARTLAR

Makinenin kurulumunun yapıldığı yerdeki elektrik şebekesine ait voltaj değerlerinin uygun olmaması, voltaj dalgalanmaları, dengesizlikleri, yükselmeleri ve düşmeleri, topraklamanın yetersiz olması veya hiç olmaması gibi usurlar, bir çok elektronik parçanın yanma veya patlama le bozulmasına ve dolayısıyla da makinanın arızalanmasına yol açacaktır.

 Bu ve benzeri durumlara sebebiyet vermemek için makine sahibi işletmenin voltaj dengeleyicisi ve elektrik şebekesi ile ilgili diğer önlemleri almış olması gerekmektedir. Voltaj veya şebekeden kaynaklanan arızalarda, Halı Yıkama Makinası, Sıkma Makinası, Çırpma Makinası, Süpürge, Manuel Makine gibi tüm makinalarımız garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

 Elektrik çarpmasından meydana gelebilecek ölümcül kazaların ve makine elektronik parçalarında oluşabilecek arızaların önüne geçmek adına, tüm makinalarımıza ait topraklama işlemlerinin eksiksiz yapılması, uygun topraklama kablosu ve kazıkları ile topraklamanın kusursuz olması gerekmektedir.

 Talimatlara uyulmaması nedeniyle meydana gelebilecek her türlü kaza ve arızalardan firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

Eğitim görmüş ve yetkilendirilmiş operatörlerin haricindeki makina kullanımları neticesinde, kullanım hatalarına bağlı ve istenmeyen arızalar oluşmaktadır.

Yetişmiş ve eğitim görmüş personellerin istihdam edilememesi neticesinde birçok firma maalesef eğitimsiz personelleri makinanın başına geçirerek ve kullanım eğitimi aldırmadan veya buna gerek duymadan makina kullandırmaktadır. Sonuç olarak makina daha hızlı aşınmakta  ve arızalar meydana gelmektedir.

Böyle durumlara sebebiyet vermemek için LÜTFEN!.. firmamızdan eğitim ve bilgi desteği talep ediniz.

Gerekli durumlarda firmamız teknisyen göndererek sizin personellerinizden uygun olan bir kullanıcıya eğitim verip bilgi aktarımını gerçekleştirecektir.

Eğitim almamış veya tarafımızca bilgilendirilmemiş bir çalışanınızın hatalı makine kullanımından kaynaklanan arızalar, makinayı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.

Makine gövdesine delik delinmesi ve kaynak yapılması sonucunda oluşan arızalar garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.

Makinalarımız krom ve galvaniz daldırma paslanmaz olarak imal edilmektedir, özellikle galvaniz daldırma makinalarımıza sonradan yapılacak  her işlem makinamızın paslanmaz özelliğini ortadan kaldırmaktadır.

Bu nedenle makine üzerine herhangi bir delik delinmesi, parça kesilmesi, kaynak yapılması veya üretici firma bilgisi dışında benzeri bir işlem yapılması sonucunda oluşabilecek paslanma, kırılma veya daha sonra meydana gelebilecek arızalarla ilgili makinamız garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Zamanında ve yeterli temizlik yapılmaması, makinada arızalara neden olabilir.

Makinamızın yaptığı halı temizleme işlemi sırasında, halılardan çıkan kıl tüy, hav, pislik ve benzeri yabancı maddelerin, bant aralarına ve çalışan mekanizmaların içlerine yerleşmesi ve temizlenmemesi neticesinde makinanın çalışan aksamları zarar görmektedir.

Bu konuda, firmamız kullanıcıyı uyarmakta ve özellikle makina temizliği konusunda gerekli işlemlerin zamanında ve tam olarak yapılmasını  tavsiye etmektedir.

Bant toplarında ve konveyör bantlarda ilerleyen zamanda oluşacak arızalar genellikle temizliğin tam yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Bu tarz veya benzeri bir durumun tespitinde oluşabilecek arıza garanti kapsamı dışında kalacaktır.

TOP