SPIN 3300RM

MALZEME SEÇİMİ: Makinayı tasarlayan mühendislerimiz amacına uygun olarak kullanılacak olan malzeme özelliğinden, kalınlığına ve gerekli olan ağırlığa kadar her detayı inceleyip ona göre seçim yapmaktadırlar. Rulman ve yataklar seçilirken çalışma saati, dönüş devirleri, çapları ve yağlama sistemine varana kadar özenle seçilmektedir.

SÜSPANSİYON SİSTEMİ: İmalat sürecinde tüm sistem balansız olarak tasarlansa da sıkma yapılan halıların cinsleri, kalınlıkları, boyları, enleri vs.. gibi bir çok faktörden dolayı makinanın kalkış ve duruşu esnasında oluşabilecek vibrasyonu önleyip makinanın daha uzun ömürlü olması için airbag (amortisör) sistemi kullanılmaktadır. Makine ömrünü etkileyen en önemli parçalardandır.

KAPAK SİSTEMİ: Sıkma makinalarda en hassas bölüm hiç şüphe yok ki kapak sistemidir. Doğru yapılmış kapak sistemi sayesinde makine uzun yıllar sorunsuz çalışabilir. Firma olarak bu konuda yapmış olduğumuz  AR-GE ve inovasyon çalışmalarımız ile bu sorunu minimize ettik.

KONTROL PANELİ: Pano üzerine yerleştirilen kontrol paneli sayesinde kullanımı kolay ve ulaşılabilir olması kullanıcı açısından avantaj sunmaktadır. Kullanılan elektronik parçalar uzun yıllar kullanılabilecek ve arıza çıkarmayacak kalitede ürünler seçilmektedir. Zaman rölesi sayesinde sıkma makinası ayarlanan sürede otomatik olarak durmaktadır.

HIZ KONTROL: Opsiyonel olarak makine panosuna adapte edilen hız kontrol sistemi; makine kalkış ve duruşlarında yavaştan hızlıya, hızlıdan yavaşa çalışması neticesinde makinenin bir çok parçasının çabuk aşınmasını önlemiş olmaktadır. Bu da makine ömrünü uzatmaktadır.

SIKMA VE DEVİR: Sıkma makinesine dönüş yöne göre yerleştirilen halılar en uygun devirde çalıştırılarak merkez kaç yöntemi ile suyun dışarı atılması sağlanmaktadır. Ortalama olarak uygun devirde sıkma yapılan bir halıda %10 civarında nem kalmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu hem iyi sıkma yapacak, hem makinayı yıpratmayacak dönüş devrinin iyi tespit edilmesidir.  Çalışan parçalar için dikkat edilmesi gereken bir husustur..

KALİTE: Üretim aşamasının her birinde kalite yönetim sistemi uygulanarak CE Standartlarında makinalar tasarlanıp üretilmektedir.  Gerekli belgelendirme ve testleri yapılarak kaliteden taviz vermeden makinalar kullanıma hazır hale getirilmektedir.

 • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

    Ürün Kodu :   3300RM
    İç Tambur :   Paslanmaz çelik
    Tambur Çapı :   Ø380mm
    Dış Tambur :   Galvaniz kaplama üzerine boya
    En :   1100mm
    Boy :   4050mm
    Yükseklik :   1380mm
    Ağırlık :   600kg
    Motor Gücu :   5,5 kw
    Sıkma Hızı :   1100 d/d
    Elektrik Tüketimi :   5,5 kw
    Kapak Sistemi :   Manuel
    Günlük Kapasite :   1500m²
    Kullanım :   Otomatik
    Garanti Süresi :   1 yıl