HAV ALMA VE PAKETLEME MAKİNESİ

/ / Genel

Hav; halı yüzeyinde bulunan dik ipliklere verilen addır. Halı yıkama sektöründe kullanılan hav alma makinesi değişebilen çap ve özelliklere göre üretilir. Yıkamadan sonra halıda kalan ince tüy ve kıl gibi havların temizlenmesine yardımcı olur. Hav alma makinesinin içinde bulunan rulo fırçalar ile halı detaylı olarak fırçalanır, tüyler kabartılır ve güçlü vakum sistemi sayesinde halıdaki havlar çekilir.

Bazı halı modellerinde temizlik ve yıkama sonrasında dahi tüy ve hav meydana geldiği görülmektedir. Bu tür halı modellerinde son kontrol işlemi olarak hav alma makinesine koyulurlar. Hav alma makinesi halıların üzerinde kalan her türlü istenmeyen maddeyi kolay bir şekilde alabilme gücüne sahiptir. Işıklandırma sistemi olan hav alma makinelerinde leke ve kirler kolayca tespit edilebilmekte ve gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Hav alma ve paketleme makineleri, halıların yıkanması ve sıkılması işleminden sonra kullanılmaktadır. Bu sebeple son kontrol görevini üstlenip, işçilik hatalarını minimum seviyeye indirmekte ve halıların tüylerini kabartma, havlardan kurtulma işlemlerini profesyonellikle halletmektedir.

TOP