HALI VE KOLTUK YIKAMA SÜPÜRGELERİ

/ / Genel

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yaşam alanlarında kullanılan halı ve koltuk yıkama süpürgeleri farklı özelliklere sahiptir. Farklı koltuk türlerini profesyonel bir şekilde yıkayan bu makineler, elektrik tüketim miktarı, yıkama ve su debisi bakımından farklılık göstermektedir. Ayrıca endüstriyel alanlarda kullanılan bu tür makineler, farklı renk ve tasarımda olan tüm halıları istenilen şekilde yıkayabilmektedir. Genel olarak sert plastikten üretilmekte ve çevresel faktörlere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ayrıca sert bir gövdeye ve belirli aralıklar ile değişen su depolama hacmine sahip olan halı ve koltuk yıkama makineleri kullanım alanına göre belirlenmektedir. Koltuk ebatları fark etmeksizin kumaş yüzeyde bulunan tüm kiri ve tozu profesyonel bir şekilde alan bu makineler, ev ve ofislerde de görev almaktadır. Ayrıca güçlü motor yapısı sayesinde uzun bir süre çalışma süresine sahip olmakla beraber, teknik özellikler bakımından da farklılık göstermektedir. Koltuk yıkama makineleri, düşey ve yatay şekillerde tasarlanmaktadır.
Endüstriyel alanlarda kullanılan halı yıkama makineleri ise, otomatik ve manuel olmak üzere iki modelde üretilmektedir. Su ve yıkama köpüğünü otomatik bir şekilde dengeleme özelliğine sahip olan bu makineler, her türlü yüzeyde kullanılabilmektedir. Ayrıca aynı anda binlerce ton suyu kullanabilen ve otomatik olarak halıdan uzaklaştırabilen bu tür makineler, çelik malzemeler ile üretilmektedir. Paslanmaya karşı dayanıklı olan yıkama makineleri, koltuk yüzeyleri için farklı şekilde ve aparatlar yardımı ile kullanılmaktadır. Ayrıca endüstriyel alanda çok sık kullanılan halı ve koltuk yıkama süpürgeleri geniş bir toz alma ve depolama havuzuna sahiptir. Temizlik işlemleri için oldukça faydalı olan bu ürünler, çelik malzemeden üretilmiş halı serme havuzu sayesinde, tüm yüzeylerin eşit bir şekilde yıkanmasını ve ıslanmasını sağlamaktadır.
Koltuk ve halı yıkama makineleri, farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Makinenin üretim şekline ve özelliklerine bağlı olarak fiyat konusundan da farklılıklar görülmektedir. Otomatik koltuk yıkama makineleri de, aynı şekilde yıkama işlemlerini yapabilme gücüne sahiptir. Söz konusu ürünlerin seçimi ise, kullanım alanına, halı modellerine ve yıkama kapasitesine bağlı olarak belirlenmektedir.

TOP