GARANTİ ŞARTLARI

Tüm makine ve ekipmanlarımız, su, şampuan ve elektrik gibi birçok riskle karşı karşıya olduğu için 1 yıl garanti kapsamındadır.

Kullanılan kimyasal maddelerin korozyona neden olması sebebiyle, birçok parça normal şartlarda çalışması gereken zamandan daha kısa sürelerde deformasyona uğrayıp, kullanılamaz hale gelmektedir. Böyle durumlarda parçaların değiştirilmesi veya bakımlarının zamanında ve tam olarak yapılması gerekmektedir.

Elektrik, dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Yüksek voltaj, düşük voltaj veya voltaj dalgalanması gibi durumlarda makinelerin garantisi olmamaktadır. Yetkin olmayan personellerin makinelerimizi kullanması tavsiye edilmemektedir ve bu nedenle garanti kapsamı dışında kalınabilir.

Bu hususlara dikkat edildiği zaman makinelerimiz uzun yıllar verimli ve kullanışlı olarak çalışmaya devam edecektir.

Tüm makinelerimiz, parçalarımız ve sarf malzemelerimiz, mühendislerimiz tarafından çizilip, CNC makinelerinden geçirilerek üretilmektedir. Üretmiş olduğumuz her parçanın stokunu tutarak, müşterilerimizin makinelerini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmesi için yedek parça bulundurma desteği vermekteyiz.

Makinelerimizin tamamının çizim ve tasarım aşamaları kayıt altına alınmaktadır. Uzun zaman içerisinde oluşabilecek hasar, problem ve arıza gibi durumlarda, birebir hizmet sağlama ve parça desteği verme noktasında hizmet sağlayan en hassas firmalar arasındayız.

Garanti kapsamında oluşabilecek arızalarda ve servis hizmeti gerektiren durumlarda, satış sonrası ilk yıl için göndereceğimiz servis ekibimizin sadece yol, yemek ve konaklama masraflarını müşterilerimizin karşılamasını talep etmekteyiz. Bu bağlamda ilk yıl için tarafımızca servis ücreti talep edilmektedir.

Bu durum, makinede farklı yapılabilecek bir şey varsa veya değerlendirilmesi gereken başka unsurlar varsa müşterilerimiz için avantaj oluşturmaktadır.

Böylece, gönderdiğimiz ekibimize makinelerinizin son kontrollerini ve bakımlarını yaptırabilme olasılığını da sağlamış bulunmaktayız.

Garanti süresi bitiminde veya garanti kapsamı dışında kalan durumlarda meydana gelen arızalar nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar ( konaklama, yol, yemek, malzeme, işçilik vs. ) müşterilerimize aittir.

Müşterilerimizin ürünlerimizi kullanım hatası mevcutsa, elektrik arızası veya afet gibi bir durum varsa bizden kaynaklanmayan bunlara benzer durumlar nedeniyle hasarlar oluştuysa, tüm masrafları müşterilerimizin karşılamasını talep etmekteyiz.

Arızaların büyümemesi için servis taleplerinin servis sorumlusuna en kısa sürede bildirilmesi gerekmektedir.

Herhangi bir sebeple servis durumu oluştuğu zaman izlenecek yol aşağıdaki gibidir.

  • Teknik servis ekibimizi arayarak arızanın ortaya çıktığı tarih ve oluş şekli ile ilgili bilgilerin tarafımıza iletilip bir servis kaydı açtırılması gerekmektedir. Bununla birlikte web sitemiz üzerinden ürün servis formu kısmına girilerek üründe oluşmuş olan arıza, problem, kırılma gibi durumlarla ilgili görsel ve yazılı paylaşımlar yapılarak arıza kayıt formu oluşturulup servis talep edilmelidir.
  • Ayrıca, satış ve pazarlama ekibimize de ulaşarak, arızanın tarihi, oluş sebepleri ve arıza hakkındaki bilgilendirmeyi yaptıktan sonra, zaman ve servis süresi hakkındaki detaylı bilgi edinip, servis açtırma zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Oluşan arızalarda servis birimimize ne kadar hızlı bilgi verilirse, arızanın giderilmesi ve yedek parça temini noktasında bizim de hızlı hareket edebilmemiz sağlanır.

Servis talebini takiben, şehir içi 2 gün (48 saat), şehir dışı 7 gün (168 saat) içerisinde müdahale edilecektir.

Yurt dışından gelen servis talepleri için, vize ve diğer işlemler uygun olduğu taktirde maksimum 15 gün (365 saat) içerisinde müdahale yapılacaktır.

Değerli müşterilerimiz, servis için müdahale edeceğimiz süreler olan gün ve saatler, yedek parçaların temini, üretimi ve sarf malzemelerinin tedariği sonrasında ulaşım ve harekete geçme gibi faktörlerin hepsi hesaplanarak ve sizleri mağdur etmeyecek şekilde oluşturulmuştur.

Yine de mümkün olan en kısa sürede ve en hızlı şekilde müşterilerimize destek vererek yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Ayrıca telefon, whatsapp ve e-mail yolu ile yapılan bilgilendirme ve yönlendirmelerimiz ile müşterilerimiz tarafından düzeltilebilecek bir durum varsa bunu tespit edip garantiyi bozmadan ve müşterimizin yanında yer alarak da hızlı bir hizmet vermekteyiz.

TOP