Tüm makine ve ekipmanlarımız, su, şampuan ve elektrik gibi birçok riskle karşı karşıya olduğu için 1 yıl garanti kapsamındadır.

Kullanılan kimyasal maddelerin korozyona sebebiyet vermesi sebebiyle, birçok parça normal şartlarda çalışması gereken zamandan daha kısa sürelerde deformasyona uğrayıp, kullanılamaz hale gelmektedir. Böyle durumlarda parçaların değiştirilmesi veya bakımlarının zamanında ve tam olarak yapılması gerekmektedir.

Elektrik, dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Yüksek voltaj, düşük voltaj veya voltaj dalgalanması gibi durumlarda makinelerin garantisi olmamaktadır.

Yetkin olmayan personellerin makinelerimizi kullanması tavsiye edilmemektedir ve bu nedenle garanti kapsamı dışında kalınabilir.

Bu hususlara dikkat edildiği zaman makinelerimiz uzun yıllar verimli ve kullanışlı olarak çalışmaya devam edecektir.

 Tüm makinelerimiz, parçalarımız ve sarf malzemelerimiz,  mühendislerimiz tarafından çizilip, CNC Makineleri' nden geçirilerek üretilmektedir.

Üretmiş olduğumuz her parçanın stoğunu tutarak, müşterilerimizin makinelerini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmesi için yedek parça bulundurma desteği vermekteyiz.

Makinalarımızın tamamının çizim ve tasarım aşamaları kayıt altına alınmaktadır.

Uzun zaman içerisinde oluşabilecek hasar, problem ve arıza gibi durumlarda, birebir hizmet sağlama ve parça desteği verme noktasında hizmet sağlayan en hassas firmalar arasındayız.

Garanti kapsamında oluşabilecek arızalarda ve servis hizmeti gerektiren durumlarda, satış sonrası ilk yıl için, göndereceğimiz servis ekibimizin sadece yol, yemek ve konaklama masraflarını müşterilerimizin karşılamasını talep etmekteyiz. Bu bağlamda ilk yıl için tarafımızca servis ücreti talep edilmemektedir.

Bu durum, makinede farklı yapılabilecek bir şey varsa veya değerlendirilmesi gereken başka unsurlar varsa, müşterilerimiz için  bir avantaj oluşturmaktadır.

Böylece, gönderdiğimiz ekibimize makinelerinizin son kontrollerini ve bakımlarını yaptırabilme olasılığını da sağlamış bulunmaktayız.

Garanti süresi bitiminde veya garanti kapsamı dışında kalan durumlarda meydana gelen arızalar nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar (= konaklama, yol, yemek, malzeme, işçilik vb.) müşterilerimize aittir.

Müşterilerimizin, ürünlerimizi kullanım hatası mevcutsa, elektrik arızası veya  afet  gibi  bir durum varsa veya bizden kaynaklanmayan bunlara benzer durumlar nedeniyle hasarlar oluştuysa, tüm masrafları  müşterilerimizin karşılamasını talep etmekteyiz.

 Arızaların büyümemesi için servis taleplerinin servis sorumlusuna en kısa sürede bildirilmesi gerekmektedir.

Herhangi bir sebeple servis durumu oluştuğu zaman izlenecek yol aşağıdaki gibidir:

1)    Teknik servis ekibimizi arayarak arızanın ortaya çıktığı tarih ve oluş şekli ile ilgili bilgilerin tarafımıza iletilip bir servis kayıtı açtırılması gerekmektedir. Bununla birlikte web sitemiz üzerinden ürün servis formu kısmına girilerek üründe oluşmuş olan arıza, problem, kırılma  gibi durumlarla ilgili görsel ve yazılı paylaşımlar yapılarak arıza kayıt formu oluşturulup servis talep edilmelidir.

2)    Ayrıca, satış ve pazarlama ekibimize de ulaşarak, arızanın tarihi, oluş sebepleri ve arıza hakkındaki bilgilendirmeyi yaptıktan sonra, zaman ve servis süresi hakkındaki detaylı bilgiyi edinip, servis açtırma zorunluluğu bulunmaktadır.

3)    Oluşan arızalarda servis birimimize ne kadar hızlı bilgi verilirse, arızanın giderilmesi  ve yedek parça temini noktasında bizim de hızlı hareket edebilmemiz sağlanacaktır.

 Servis talebini takiben, şehir içi 2 gün(48 Saat), şehir dışı 7 gün(168 Saat)içerisinde müdahale edilecektir.

Yurt dışından gelen servis talepleri için, vize ve diğer işlemler uygun olduğu takdirde maksimum 15 gün(365 Saat) içerisinde müdahale yapılacaktır.

Değerli müşterilerimiz, servis için müdahale edeceğimiz süreler olan Gün ve Saatler, yedek parçaların temini, üretimi ve sarf malzemelerinin tedariği sonrasında ulaşım ve harekete geçme gibi faktörlerin hepsi hesaplanarak ve sizleri mağdur etmeyecek şekilde oluşturulmuştur.

Yine de mümkün olan en kısa sürede ve en hızlı şekilde müşterilerimize destek vererek yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Ayrıca telefon, whatsapp ve email yolu ile yapılan bilgilendirme ve yönlendirmelerimiz ile müşterilerimiz tarafından düzeltilebilecek bir durum varsa bunu tespit edip, garantiyi bozmadan ve müşterimizin yanında yer alarak da hızlı bir hizmet vermekteyiz.

 Garanti sürenizin sona erip ermediği konusunda, lütfen makinanızın garanti süresini kontrol ediniz.

Garantinizin başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat ederek, ürün garantisi ile ilgili tüm konularda firmamıza dönüş yapabilirsiniz.

 Kullanma talimatlarının dışında, uygun olmayan şartlarda ve uygun olmayan şekillerdeki hatalı makina kullanımından kaynaklanan arızalarda, ürün garantisi geçersiz olmaktadır.

Makinada halıyı katlayarak yıkamaya çalışmak,

Gereğinden fazla baskı uygulamak,

Uygun olmayan hızda kullanmak,

Fırça ve bant devirlerinde halı yıkamaya çalışmak, hatalı kullanımlara örnek olarak verilebilir ve farklı bir çok kullanım hatası da olabilir.

Talimatlara riayet ederek, makineyi kullanmak elbette ki yanlış kullanımların önüne geçecek ve garanti kapsamı dışında kalınmasına engel teşkil edecektir.

 Makinada ses veya olumsuz bir çalışma şeklinde meydana gelen veya gelebilecek olan sorunları dikkate almayarak, servis istemek veya üretici firmayı bilgilendirmek yerine makinayı çalıştırmaya devam edersek, makinada oluşabilecek birçok probleme de zemin hazırlanmış olunmaktadır.

Her türlü problemde, ses değişiminde veya makinada beliren anormal durumlarda, üretici firma ile iletişime geçerek bu durumun zamanında düzeltilmesi sağlanmalıdır.

 Makinalarımızın teslimi ve kurulumu aşamasında, kullanım hatalarının önüne geçmek adına gerekli eğitimler firmamız tarafından verilmektedir.

Verilecek eğitimi ciddiye almayan ve kendi bilgileriyle makine kullanmaya çalışan müşterilerimizin, yaptıkları hatalı kullanımları sebebiyle bir çok arızalar oluşmaktadır.

Bu konu çok hassas olup, gelen ekibimizden tam ve donanımlı olarak bilgilerin alınması ve buna istinaden makinenin kullanılması gerekmektedir.

Eğitim ve gerekli bilgileri almadan makine kullanımı  yapılırsa, makinemiz  garanti kapsamı dışına çıkabilir.

 Makinaların bakımının zamanında ve tam olarak yerine getirilmemesi, makinalarımız ile birlikte verilen bakım talimatlarının dikkate alınmaması, yağlama işlemlerinin zamanında yapılmaması, makinanın konveyör ve bant temizliklerinin ve genel temizliğin aksatılması, baskı ayarlarının  yapılmaması gibi birçok noktada, bakım talimatlarıyla ilgili verilmiş olan prosedürlere uyulmamasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.

 Makinanın günlük kullanım kapasitesinin aşılmaması gerekmektedir. Günlük kullanım süresi aşıldığında birçok noktada gereğinden fazla zorlanma, gerilme ve aşınma olacağı için makinanın arıza vermesine sebebiyet verilecektir.

Günlük kullanım kapasitesi aşıldığı zaman, makinanın ertesi gün dinlendirilmesi gerekmektedir.

Özellikle elektronik aksamlar, rulmanlar gibi bölümlerde arıza oluşmaması için belli bir saat sonra, bir süre beklenilmesi ve daha sonra tekrar çalıştırılması uygun olacaktır.

Belirtilen kapasitenin üzerine çıkılır ve makine gereğinden fazla çalıştırılarak yıpratılırsa ortaya çıkan arızalar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

 Eğitim görmüş ve yetkilendirilmiş operatörlerin haricindeki makina kullanımları neticesinde, kullanım hatalarına bağlı ve istenmeyen arızalar oluşmaktadır.

Yetişmiş ve eğitim görmüş personellerin istihdam edilememesi neticesinde birçok firma maalesef eğitimsiz personelleri makinanın başına geçirerek ve kullanım eğitimi aldırmadan veya buna gerek duymadan makina kullandırmaktadır. Sonuç olarak makina daha hızlı aşınmakta  ve arızalar meydana gelmektedir.

Böyle durumlara sebebiyet vermemek için LÜTFEN!.. firmamızdan eğitim ve bilgi desteği talep ediniz.

Gerekli durumlarda firmamız teknisyen göndererek sizin personellerinizden uygun olan bir kullanıcıya eğitim verip bilgi aktarımını gerçekleştirecektir.

Eğitim almamış veya tarafımızca bilgilendirilmemiş bir çalışanınızın hatalı makine kullanımından kaynaklanan arızalar, makinayı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.

 Genel olarak makinalarımızı fabrika teslimi olarak müşterilerimize satmaktayız. Bu nedenle taşımadan kaynaklanan gevşeme, kırılma, burkulma ve kaza gibi durumlarda oluşabilecek her türlü hasar garanti kapsamı dışındadır.

Bu tarz olayların olmaması için, alıcı firmanın kesinlikle Nakliyat Sigortası yaptırması ve makinalar ile ilgili kendini güvence altına alması gerekmektedir.

1-      Herhangi bir ses değişikliğinde lütfen bir elektrik teknisyenine kontrol ettiriniz.
2-      Mekanik bir ses gelirse lütfen rulmanları ve redüktör dişlilerini kontrol ettiriniz.
3-      Titreme ve mekanik ses gelirse bağlantı ekipmanlarını kontrol ettiriniz.

1-      Fırça kılları herhangi bir yöne yatıyorsa lütfen fırçaları değiştiriniz. Aksi takdirde yıkama performansı düşer.
2-      Ayda bir defa fırçaları söküp kılların içlerini temizleyiniz.
3-      Fırçaların makineye ilk takımında lütfen ön alıştırma yapınız.

1-      Zincir ve dişlileri iki haftada bir defa gres yağı ile yağlayınız. Yağsız bırakmayınız.
2-      Zincir ekipmanları çalışmadan dolayı deformasyona uğradığı için zamanla uzama yapar. Gerdirme yerlerinden gerdiriniz.
3-      Yukarı aşağı kare diş somunlarını yağlayınız.

1-      Çalışma esnasında mekanik bir ses gelirse teknisyene kontrol ettiriniz.
2-      Çok ses gelen veya sıkışan rulmanları mutlaka değiştiriniz.
3-      Yataklı rulmanları iki haftada bir mutlaka yağlayınız.

1-      Konveyör bandı iş bitiminde bol ve duru su ile yıkayınız.
2-      Deterjan ve kimyasal kalıntılarına dikkat ediniz, bant üzerinde bırakmayınız.

1-      Su ve deterjan nüzullerini ayda bir defa temizleyiniz.
2-      Su ve deterjan motor basınçlarını kontrol ediniz.

1-      Elektrik ve elektronik bağlantı ekipmanlarına su ve sıvı maddelerin gelmemesine dikkat ediniz.
2-      Kablo ve tesisatı yerinden çıkartmayınız.
3-      Elektronik kontrol panosunu lütfen yerden 40cm yukarıya kaldırınız.
4-      Hareket sensorlarının önüne yabancı cisimler gelmemesine dikkat ediniz.
5-      Fırça aşağı – yukarı switchlerini yerinden kesinlikle oynatmayınız.

TOP