FLAP 4200

ÇIRPMA SİSTEMİ: Konveyör bant a ters olarak yerleştirilen halı; taşıyıcı merdaneler sayesinde dövücü merdanenin altına halıyı taşıyor, buraya gelen halılar boydan boya özel olarak tasarlanmış 4’lü merdane sistemi sayesinde her noktasını eşit şekilde dövme ve çırpma yaparak halı içindeki birikmiş olan toz, hav, kıl, vs.. yabancı maddelerin halıdan tamamen arınmasını sağlıyor..

RULO FIRÇA: Çırpma istasyonundan geçen halıda kalabilecek özellikle saç kıllarının halıdan tamamen uzaklaştırılması rulo fırça sayesinde olmaktadır. Burada tercih edilen rulo fırça özel olarak tasarlanıp uygulamaktadır..

BANT SİSTEMİ: Halıyı önden arkaya taşıma işlemini yapan konveyör bant sistemi uzun yıllar kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ve tercih edilmiştir. En önemli özelliği ise çift yöne çalışabiliyor olmasıdır. Tam temizlenmediğini düşündüğümüz halıyı geri çekerek tekrar çırpma imkanı sağlamaktadır.

TAŞIYICI FIRÇA SİSTEMİ: Çırpma ve fırçalama sonucunda makine haznesinde biriken toz vs.. gibi yabancı maddeler , bant üzerine yerleştirilmiş fırçalar sayesinde makine dışına taşınmaktadır. Bu fırçalı bant sistemimiz makinanın daha sessiz ve verimli çalışmasını sağlamaktadır.

VAKUM SİSTEMİ: Çırpma ve fırçalama sonucunda makine haznesinde biriken toz vs.. gibi yabancı maddelerin vakum ünitesi sayesinde bir haznede toplanmasını sağlamaktadır. Özellikle uçuşan tozların emiş sistemi ile vakumlanıp ortamdan uzaklaştırılmasına yaramaktadır.

KONTROL PANELİ: Makine üzerine yerleştirilen kontrol paneli sayesinde kullanımı kolay ve ulaşılabilir olması kullanıcı açısından avantaj sunmaktadır. Kullanılan elektronik parçalar uzun yıllar kullanılabilecek ve arıza çıkarmayacak kalitede ürünler seçilmektedir.

KALİTE: Üretim aşamasının her birinde kalite yönetim sistemi uygulanarak CE Standartlarında makinalar tasarlanıp üretilmektedir.  Gerekli belgelendirme ve testleri yapılarak kaliteden taviz vermeden makinalar kullanıma hazır hale getirilmektedir.